Zavítali jsme do Hradiště za dětmi z DD v Trnové

V úterý 20. září 2016 odpoledne zavítali domažličtí dopravní policisté a domažličtí dobrovolný hasiči do Hradiště, kde v současné době tráví svůj čas děti z dětského domova v Trnové.

Chvíle na ozdravném pobytu dětem i jejich „tetám“ přijeli zpestřit ukázkami policejní a hasičské techniky. Po příjezdu byli všichni záchranáři mile překvapeni. To když je děti a tety přivítaly chlebem a solí a krásnou písničkou.

Poté policisté a hasiči seznámili děti s náplní svojí práce a ukázali jim vybavení, které při práci používají. Zblízka i zevnitř si děti mohly prohlédnout policejní i hasičská vozidla a všechny si mohly i „houknout“, z čehož měly velkou radost. Ovšem největší úspěch měli hasiči s praktickou ukázkou, kdy hasili olej vznícený v pánvičce. Tuto scénku museli dokonce několikrát opakovat. Děti je pokaždé odměnily bouřlivým potleskem.

img_6573 img_6605 img_6602 img_6595 img_6594 img_6592 img_6589 img_6583 img_6568

Na závěr všechny děti obdržely od policejní tiskové mluvčí drobné dárky se záchranářskou tématikou. Všem se odpoledne strávené v Hradišti moc líbilo!

por. Mgr. Dagmar Brožová
tisková mluvčí PČR ÚO Domažlice

Recent Posts