Domažličtí a furthští hasiči vzpomínali na setkání v roce 1988

Domažlice, Furth im Wald – Další z řady setkání dobrovolných hasičů z Domažlic a Furthu im Wald se uskutečnilo ve středu večer ve Furthu.

img-3607-2_denik-605

„Naše partnerství vzniklo v roce 1988, kdy nás kolegové přijeli pozvat na oslavy 125. výročí založení jejich sboru,“ vzpomíná domažlický hasič Vladislav Pačesný a připomíná: „Tehdy byly přípravy na výjezd velmi složité a pracné.“

S nápadem na středeční setkání hasičů starší generace přišel bývalý velitel furthských hasičů Ervin Hornig.

„Na setkání se promítaly staré videozáznamy, například z našeho příjezdu na hranice v onom roce 1988, ze samotných oslav a podobně,“ říká pan Pačesný. V průběhu setkání přišla řeč na osobní příběhy jednotlivých hasičů i na vzpomínky ze společných setkání a akcí.

První pokusy o navázání partnerství mezi oběma sbory se datují už do roku 1968.

Furthští se tehdy stihli do Domažlic podívat, byla naplánovaná i návštěva na oplátku, tu ale Domažličtí po srpnových událostech onoho roku už vykonat nestihli.

Autor: Josef Babor
Zdroj: Domažlický deník