fw-1

Soptíci Domažlice

založeno 1995

fw-1

MŠ Zahradní

Domažlice

fw-1
Já jsem Soptík...

...Soptík z Domažlic

Soptíci Domažlice

 • Založeno 1995

  S nápadem tehdy přišel jako první u nás v České republice pan Petr Ouřada. Dnes již existuje několik stovek přípravek v celé ČR a hasiči evidují na tři tisíce Soptíků pod evidencí SH ČMS.

 • MŠ Zahradní

  Soptíci od svého založení působí při Mateřské škole v ul. Zahradní v Domažlicích, kde jsou nejen skvělé podmínky pro nácvik ukázek, ale především bezvadná spolupráce s vedením MŠ.

 • Vystoupení

  Po čtyřměsíčním usilovném tréninku Soptíci poprvé vystoupily 18. června 1995 v Mrákově a v srpnu téhož roku v Hradci Králové na Mistroství ČR v hasičském sportu, kde se představili publiku z celé ČR.

 • Počet dětí

  Za dobu své existence prošlo přípravkou již přes 120 dětí předškolního věku, někteří z nich přešli plynule do mladých hasičů, následně mezi dorost a dnes jsou již mezi dospělími hasiči v našem sboru.

 • Vedoucí Soptíků

  O naše nejmenší se starají a na ukázky připravují Petr Ouřada a kolektiv mateřské školy, jmenovitě Bc. Alena Jurčová, Dana Tomanová a Vlasta Machtová. Všichni jmenovaní jsou též členy SDH Domažlice.

Hasičská rozvička

Ke každodenní činnosti patří především rozcvička, u nás – hasičská rozcvička. Tu Soptíci předvádí na vlastní písničku a zahajují s ní vždy svoje vystoupení.

Štafeta CTIF

Soptíci předvádí formou hry štafetu CTIF, která zahrnuje disciplíny: zdolání štafliček, přemístění hadice, přemístění hasícího mini přístroje, průlez tunelem, přeskok přes překážku.

Požární útok

Požární mini útok se provádí s mini nářadím a s hadicemi o velikosti D. Útok je veden na maketu „domažlické brány“ a je přesnou kopií útoků velkých hasičů.

Typové činnosti

Imitace zásahu velikých hasičů, jako je např. odstraňování překážek, vyprošťování při dopravní nehodě, poskytování první pomoci, atd.

… se Zdenkem Srstkou

… s Daliborem Gondíkem

… s Martinem Tankwey

… s Martinem Netolickým

… s Mirkem Vaňurou

Rádi se s vámi podělíme o více jak dvacetileté zkušenosti v práci s předškolním hasičským kolektivem a předvedeme ukázku své činnosti.

Kontakt

 • Bc. Alena Mlezivová
  Bc. Alena Mlezivová Hlavní vedoucí

  Mobil: (+420) 728 772 994

 • Dana Tomanová
  Dana Tomanová vedoucí instruktor

  Mobil: (+420) 723 917 908