Zbirožské hasičské tatrování 2016

Po roce se několik zástupců našeho sboru opět účastnilo ojedinělé, ale pěkné akce v areálu HZS ČR ve Zbirohu.

Jednalo se o celorepublikový sraz automobilů na podvozku Tatra, a to nejen hasičských CAS. Tato akce se koná každoročně, vždy první zářijový víkend a nese název „Zbirožské hasičské tatrování“.

Program letošního 6. ročníku byl opět velmi obsáhlý. Kromě vystavených automobilů na statických ukázkách mohli návštěvníci vidět např. i ukázku nového zásahového automobilu Tatra Force 8×8 Pyrotechnické služby Policie ČR, dynamickou ukázku činnosti sacího bagru a dále představení nového exponátu – požárního obrněného transportéru OT 64 a mnoho dalšího.

Velkým lákadlem bylo také neoficiální mistrovství ČR ve výměně předního kola na automobilu T815, kde měl náš sbor také své zastoupení. I když se nám nepovedlo obhájit loňské prvenství v titulu MISS Tatra ani titul VÍCEMISTŘI ve výměně kola, tak se akce velmi vydařila a my se můžeme již těšit na další ročník 🙂

 

Fotogalerie ZDE