Výjezd – požár pole a přilehlého lesa

10.08. 16:02:16-POŽÁR, LESNÍ POLNÍ POROST, TRÁVA, I.st.-Domažlice, Blížejov
Na žádost KOPIS vyjela naše jednotka k ohlášenému požáru polního porostu za obcí Blížejov – „u koupaliště“. Na místě již zasahovala JSDHO Horšovský Týn, dalším průzkumem bylo zjištěno, že byl požárem již zasažen i přilehlý lesní porost. Tento požár byl pomocí 3x „C“ proudů a s pomocí dalších jednotek lokalizován a postupně dohašován. Během zásahu v lese došlo k dalšímu zahoření pole na dvou místech, jelikož zde stále probíhala sklizeň obilí. Tyto ohniska byli zlikvidovány pomocí dálkově řízeného monitoru z CAS a po domluvě s VZ byl na místě pomocí 2x CAS monitorován průběh sečení až do samotného ukončení zemědělských prací.
– Stanice Domažlice (L)
– Domažlice
– Horšovský Týn
– Poběžovice
– Miřkov
– Meclov
– Stod